CCD Video rino-laringoskop/ Videolaringostroboskop

Görüntü işleme çipinin, fiberoskopun distal ucunda bulunduğu bu ürünlerde “ peteksi görüntü” etkisinden kurtulmuş, rijit teleskop kalitesinde görüntü ile anatomiyi inceleme imkanı vardır.

Yüksek çözünürlükte görüntü sağlayan CCD çipleri ile en kaliteli görüntüler alınabilir. Karl Storz IMAGE1 S platformu ile beraber kullanıldığında tüm anatomi en detaylı şekilde incelenebilir. Özellikle kayıt ve arşivleme isteyen doktorlar için ideal bir üründür.

Telepack X LED kompakt görüntüleme sistemi ile beraber kullanıldığında ise en detaylı şekilde stroboskopi muayenesi yapmaya imkan tanır.

CMOS Videorinolaringoskop

Günümüzde gittikçe ilerleyen CMOS teknolojisi sayesinde daha ekonomik video rino-laringoskoplar üretmek mümkün olmuştur. Karl Storz’un piyasaya sunduğu CMOS VRL’in öne çıkan özellikleri;

  • 7” ölçüsünde ekrana sahip olması,
  • Ekran aracılığı ile film veya fotoğraf çekebilmesi,
  • Entegre LED ışık kaynağına sahip olması,
  • Mobil kullanım imkanı.

CMOS VRL mobili özelliği ile poliklinik dışında hastabaşı değerlendirmelerinde de kullanılabilir. C-CAM kamera kafası ile beraber kullanılarak rijit teleskopları da bu sisteme dahil edip temel bir poliklinik görüntüleme sistemi Karl Storz kalitesi ile ekonomik olarak kurulabilir.