Karl Storz; Kadın Hastalıkları ve Doğum branşında endoskopinin bilinirliğini arttırmak ve tercih edilmesini yaygınlaştırmak için, uzun yıllardır ürettiği üstün teknoloji ürünü cihaz ve enstrümanların yanı sıra, verdiği eğitim desteği ile de doktorlara yol arkadaşlığı yapmaktadır.

İntrauterin bozuklukların teşhis ve tedavisinde kliniklerde rutin halde kullanılan histeroskopi yöntemi artık özel muayenehanelerde de artan bir şekilde kullanılmaktadır.

Operasyonda kullanılan enstrümanların boyutlarının gittikçe küçülmesi, konvansiyonel invaziv cerrahinin daha etkili şekilde ve minimum travma ile uygulanabilmesini mümkün kılmaktadır.

Karl Storz; bu gelişmede aktif rol oynayarak, kullanıcılarına çok çeşitli çaplarda histeroskoplar, amnioskoplar ve fetoskoplar sunmaktadır

Kadın Hastalıkları ve Doğum branşında klasik olarak kullanılan endoskopların yanı sıra, Karl Storz’un ürün yelpazesi; Transvajinal Endoskopi (TVE) ve Falloskopi gibi yeni prosedürler için üretilen endoskop ve enstrümanları da içermektedir.

Laparsokopik cerrahi için birçok manipülatör seçeneği ve morselatör başta olmak üzere geniş ürün çeşitliliği Karl Storz ürün portföyünde bulunmaktadır.