FLEX-X– FLEX-XCS       

RIRC prosedürü taş tedavisinde çokça kabul görmeye başlayan bir disiplindir ve çoğu durumlarda altın standart olarak kabul edilmeye başlanmıştır. Giriş yöntemi itibariyle yara izi bırakmaması ve taşsızlık oranında gösterdiği yüksek başarı ile ESWL, PCNL gibi diğer yöntemlere ciddi anlamda alternatif getirmektedir.

Teknolojinin ilerlemesi ile fiberskoplara alternatif olarak Video ürünler kendilerine Üroloji kliniklerinde yer bulmaya başlamıştır.

Flex-XC konvansiyonel versiyonu olan Flex-X2S‘nin tüm özelliklerine ek olarak pratik kullanım ve çok daha net bir görüntü sunmaktadır.

Konvansiyonel Fiberskop URS kullanımında tül perdesinin arkasından bakıyormuşsunuz hissi, Video URS kullanımı ile son bulmaktadır. Uç kısımdaki C-MOS çip aracılığı ile görüntünüz dijitalize edilerek size ulaşmakta,yüksek görüntü kalitesi ile vaka süreniz kısalarak ve cerrahi konforunuz artmaktadır.

  • 270° çift defleksiyon özelliği ile böbrek içerisindeki taş alt kalikste olsa dahi rahatlıkla ulaşarak tedavi edilebilmektedir.
  • Entegre LED ışık kaynağı ile harici bir ışık kaynağına gerek kalmadan kullanılabilmektedir.
  • 5 Fr. Dış çapı sayesinde piyasada bulunabilen en ince “Access Sheat”ler ile kullanılabilmektedir, bu durum üreterin travmatize olmasını ortadan kaldırmakta ayrıca dar üretere sahip hastalarda dahi rahatlıkla cerrahi işlem yapılabilmesine imkan sağlamaktadır.
  • Uç kısımdaki seramik kaplama ile Lazer’in termal etkisinden etkilenmeyerek daha dayanıklı bir yapı ortaya koyması ile uzun kullanım ömrü sunmaktadır.