Her türlü endoskopik işlemde asıl olan, vücut içerisindeki doğru derinlik algısıdır. MAGE1 S™ 3D sistemi, cerrahın el – göz koordinasyonu için mükemmel alan derinliği sunar. 3D platformu sadece endoskopik girişimler için değil açık ve mikrocerrahi girişimleri için de kullanılabilir. (Açık ve mikrocerrahi görüntüleme sistemleriyle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.) Farklı açılarda 10mm ve 4mm videoendoskoplar ile VITOM ® 3D, bu sistemi hemen her türlü cerrahi girişimde kullanılabilecek mükemmel bir görüntüleme sistemi yapar.

Sistemin modüler yapısı sayesinde 3D bileşenleri, varolan tüm IMAGE1 S™ kamera platformlarına adapte edilebilir, 2D sistemler 3D ye yükseltilebilir ve ihtiyaca göre diğer bileşenlerle uyumlu olarak çalışır.

IMAGE1 S™ platformu ile beraber 3D özellikli kamera sistemi de S-Teknolojileri olarak adlandırdığımız;

  • CLARA: Homojen aydınlatma
  • CHROMA: Kontrast Geliştirme
  • SPECTRA: Renk kaydırma ve değiştirme

Teknolojilerden faydalanarak  doku tanımlamayı sağlar

3D Kamera Kafaları

3D TIPCAM® teleskoplara bütünleşik bir kamera kafası olarak tasarlanmıştır.

4 mm. ve 10 mm. olarak sunulan kamera kafaları standart teleskoplar gibi kullanıldığından kullanıcının işini kolaylaştırmaktadır. Işık ve data kabloları teleskopun proksimaline yerleştirildiğinden kablo karmaşasını ortadan kaldırmakta ve cerraha ekstra kullanım kolaylığı sunmaktadır. İnce ve hafif tasarımı 3D endoskobu mükemmel bir enstrüman haline getirmiştir. Bütün bu özellikler, ergonomik kamera kafası ile birleştiğinde KARL STORZ 3D sistemleri 3 boyutlu görüntülemede çığır açmıştır.

3D TIPCAM®1, distal uca yerleştirilmiş olan iki adet görüntü sensörü, endoskoptaki ve kontrol ünitesindeki hassas elektronik devreleri sayesinde, gerçek hayattaki gibi üç boyutlu görüntü elde edilebilmesini sağlamıştır.

Temel özellikleri:

  • FULL HD çözünürlüğünde 3D görüntü,
  • Üçüncü boyut ile cerrahilerde derinlik hissi,
  • 3D ve 2D arasında kamera kafası butonları ile hızlı geçiş,
  • Otoklavlanabilir kamera kafası ve teleskop,
  • Clara, Chroma ve Spectra teknolojilerini üç boyutluda da deneyimleme fırsatı,

KARL STORZ VITOM 3D ise açık ve mikro cerrahiler de kullanılmak üzere kamera kafası ve teleskop bütünleşik yapıda tasarlanmıştır. Üçüncü boyut sayesinde sağlanan derinlik hissi ile cerrah konforu ve zaman verimliliği ön planda tutulmuştur. KARL STORZ S-Teknolojilerinin de kullanılabildiği kamera kafası, görüntüyü 6 kattan 30 kata kadar büyüterek, mikro cerrahide eşsiz bir vaka konforu sağlamaktadır. Çalışılacak alan üzerine ağırlık merkezli çalışan bir kol yardımı kurulan kamera kafası, kullanılacak steril kılıf ile cerrah tarafından steril alanda istenilen bölgeye ayarlanabilmektedir. Hem kullanım kolaylığı hem de 2 adet 4K çiplerden sağlanan görüntü kalitesi ile eşsiz bir konfor ve zaman verimliliği sağlamaktadır. Steril ortamda yer alacak olan tek bir tuş ile iki boyut ile üç boyutlu görüntü arasında geçişler kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Sunulan tüm bu avantajların yanısıra, açık ve mikro cerrahilerde kayıt imkanı da sunulmuştur. Cerrah, monitöre bakarak üçüncü boyutun verdiği derinlik hissi ile vaka gerçekleştirirken, kayıt imkanı ile de operasyon kayıtlarını tutabilmektedir.

Karl Storz sunmuş olduğu 3D endoskopik kamera kafalarının yanı sıra, açık ve mikrocerrahi için de 3D çözümler sunmaktadır. 2 adet 4K çipe sahip 3D kamera kafası ve Karl Storz sistemleri ile uyumlu 2D açık ve mikrocerrahi çözümler ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

3D Monitörler

Yeni nesil 32” ve 26” 3D monitör ve pasif 3D gözlüklerle beraber sistem tamamlanmakta ve cerraha uzun ameliyatlarda bile rahatsızlık vermeyecek net bir görüntü ve ameliyat konforu sağlanmaktadır. Pasif gözlük kullanılarak cerraha daha konforlu çalışma ortamı yaratılmıştır. Pasif gözlüklerin yanı sıra gözlük kullanan doktorlara özel 3D gözlük klipsleri sayesinde cerrahın konforu en üst seviyede tutulması amaçlanmıştır.