Ne gördüğünüz bizim için önemlidir.

KARL STORZ endoskopik görüntülemenin öncü firmasıdır. Dünyanın ilk FULL HD endoskop kamerası gibi kilometre taşlarını Karl Storz FULL HD 3D endoskopik kameraları izledi. Yüksek çözünürlüklü gelişmiş sensor teknolojisi ve yüksek performanslı görüntü işleme elektronikleri, ekran teknolojisindeki innovasyonlarla beraber sürekli gelişime yol açar.

KARL STORZ ‘un FULL HD sistemi olan IMAGE1 S modüler bir tasarıma sahiptir ve bu nedenle, çeşitli gereksinimlere göre en iyi şekilde uyarlanabilir. Bu modüler tasarım prensibi sistemi genişletmeyi ve gelecekte de yüksek düzeyde verimliliği garanti eder. Çeşitli S-Teknolojileri, cerrahların homojen aydınlatma yoluyla veya dinamik kontrastı artırarak endoskopik görüntüyü modifiye etmelerini sağlar. Ek olarak, renk tonu değişimi doku türleri arasında ayrım yapmayı kolaylaştırır.

Rijit ve fleksible endoskopi için üst düzey kameralara ek olarak, KARL STORZ’ un ürün yelpazesi bütünleşmiş LED ışık kaynağı, LED monitörü ve dokümantasyon ünitesini bir arada sunan mobil çözümleri ile insan ve veteriner endoskopisi alanında farklı çözümler sunuyor.

Aydınlatma için ürün yelpazesi ise, yüksek yoğunluklu XENON’ dan modern LED ışık kaynağına ve mobil ışık kaynağına kadar uzanmaktadır.

Endoskopik Görüntülemenin bir zincir olduğu ve bir zinciri oluşturan her bir halkanın önemi unutulmamalıdır. Bir zincirin en zayıf halkası kadar güçlü olduğu düşünüldüğünde bir görüntüleme sisteminden de en yüksek seviyede performans alabilmek için tüm bileşenlerinin iyi durumda ve birbiriyle uyumlu çalışması gerekmektedir.

Bir görüntüleme sistemi temelde aşağıda yer alan bileşenlerden oluşmaktadır.

  • Monitör
  • Kamera Kontrol Ünitesi
  • Kamera Kafası
  • Soğuk Işık Kaynağı
  • Fiberoptik Işık Kablosu
  • Teleskop
  • Dökümantasyon ve Arşivleme Ünitesi

Bu bileşenlerden birisinde oluşan arıza veya yıpranma fark edilmediğinde doktorun ameliyat sahasından aldığı görüntü kalitesi olumsuz olarak değişime uğrar. Bu sebeple hem uyumlu çalışmaları hem de günlük kullanım sonrası bakımlarının düzgün yapılması önemlidir.