KARL STORZ

1945 yılında Almanya’da kurulan KARL STORZ SE & Co. KG, modern endoskopinin gelişiminde oynadığı rol ve bu alanda cerrahlarla birlikte yapılan ortak çalışmalar sonucunda geliştirilen yeni enstruman ve cihazlar sayesinde uygulanmaya başlayan yeni minimal invaziv cerrahi tekniklere yaptığı önderlik sayesinde alanında dünya lideri olarak görülmektedir. Tüm dünyada üstün standarttaki ürün kalitesi ile bilinen KARL STORZ firmasının geniş ürün yelpazesi, Medikal, Teknik ve Veterinerlik dallarında kullanılan rijit ve fleksibıl endoskoplar, enstrümanları ve cihazları içermektedir. Bunun yanısıra, Dijital Video Zinciri ve Merkezi görüntü -Veri Arşivleme Sistemi olan KARL STORZ AIDA gibi yenilikçi sistemler, minimal invaziv cerrahi alanında dökümantasyonun kullanışlı, geniş kapsamlı ve yüksek kaliteli yapılmasına olanak sağlamaktadır.

KARL STORZ, 1945 yılında kuruluşundan bu yana, geçen yarım yüzyılı aşkın süre içerisinde – kurumsal olarak medikal ve teknolojik tarihin önemli bir bölümünün geliştirilmesinde büyük rol oynamıştır. Bunu, keşif ve buluşları gerçeğe dönüştüren öncü vizyonuna borçludur.

Bir aile şirketi olan KARL STORZ, yarını tasarlarken geleneği ve deneyimi harmanlamaktadır. Firma; global faaliyetlerini sistematik olarak destekleyen sofistike ürün ve hizmetleri ile geleceğin trendlerini bugünden sunmaktadır.

İnsan sağlığında ve veterinerlikte kullanılan endoskopik ekipman ile endüstriyel uygulamalar alanında ürün yelpazesi günümüzde 8.000’den fazla ürün kapsamaktadır. OR1 ™ Entegre Ameliyathane Sistemleri, KARL STORZ AIDA Merkezi görüntü -Veri Arşivleme Sistemleri gibi yeni sistemler KARL STORZ’da geleceğin bugünden yaşandığını göstermektedir.

Modern ve ileri teknoloji ürünü medikal sistemler, mühendisliğin en farklı alanlarından gelen bileşenlerden oluşur: Optik, mekanik ve elektronik araçların, istediğiniz gibi çalışması için mükemmel bir uyum içinde olması gerekir. Her bir bileşenin uyumlu bir etkileşim içerisinde olması kulağa basit gelse de, gerçekleşmesi aslında son derece karmaşık bir konudur.

Önde gelen cerrahlar, üniversite hastaneleri ve araştırma enstitüleri ile yapılan yoğun çalışmalar sonucunda tıbbi uygulama ihtiyaçlarına uygun ve optimize edilmiş; yenilikçi ürünler ve konseptler tasarlanmaktadır. Performans ve profesyonellik taahhütü ile, gerek kullanıcıya gerekse hastaya ideal bir çözümü garanti etmekte; bunu yaparken, firmanın tüm kurumsal alanlarında yüksek kaliteli işlerin yapılmasını sağlamaktadırlar.

Tasarıma ve gelişime gösterilen titizlik ne kadar çok olursa olsun; son ürünün kalitesine günlük üretim rutini içerisinde karar verilmektedir. Mükemmel enstrümana ancak, tüm bileşenleri ideal uyuma ulaştığında ulaşılabilir. KARL STORZ, bu yüksek kaliteyi, tasarlanan ve üretilen her bileşeninin sürekli yapılan kalite kontrolleri ile sürdürmektedir. Bu da her bir ürünün işlevselliğini ve kalitesini yüksek derecede garantilemektedir. Bu kalite bilincinin sürekliliği, firmanın her sektörden çalışanlarının eğitimi prensibi ile sağlanmaktadır.

KARL STORZ, 68 yıllık tarihi boyunca sürdürdüğü gelişme hızı ve ileri görüşlülüğü ile, sadece şirketin lider konumunu korumayı değil pekiştirmeyi de hedeflemektedir.