Floresan ışık kaynakları, farklı dalga boyunda ışık sağlama özelliği ile, bu ışığı algılayarak insan gözünün algılamasını sağlayan filtreler ile donatılmış teleskop ve kameralar ile birlikte kullanılarak mukozal yüzeyde görüşün arttırılması, lezyon ve adenom teşhisinin kolaylaştırılması, damar ve arter görüntülenmesi ve tümör sınırları ile tiplerinin belirlenmesinde doktora cerrahi sırasında kolaylık sağlamaktır.

Yakın kızılötesi ışık (NIR/ICG) teknolojisi ile beyaz ışık altında görülemeyeni görmeye olanak sağlayan, özel yakın kızılötesi ışık filtresine sahip ışık kaynağı ile,

  • Perfüzyon Kontrolü
  • Lenf Nodu Diseksiyonu
  • Hepatobiliyer Cerrahiler de operasyonun daha güvenli gerçekleşmesine olanak sağlar.

Beyaz ışık ve NIR modu arasında ayak pedalı veya ünitenin üzerinden hızlı ve kolay geçiş imkanı sunulmaktadır. Böylelikle cerrahi alanda ışık modları arasında geçiş hem steril olarak hem de non-steril alanda gerçekleştirilebilmektedir.

IMAGE1 S™ teknolojisi ve NIR/ICG modlu Full-HD kamera kafası ile kusursuz FULL HD görüntü, ideal aydınlatma ve keskin detaylar hem beyaz ışık altında hem de yakın kızılötesi ışık altında sunulmaktadır.

Bu konuyla ilgilinen moleküler görüntüleme hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.