Gezegenimizin iyileşmek için bize ihtiyacı var…

Gentek Medikal olarak sağlık profesyonellerinin seçimleri doğrultusunda, sağlık sektöründe yürüttüğümüz çalışmalara paralel olarak doğayı iyileştirmek adına #gezegenimizinnesivar adıyla bir sosyal sorumluluk projesine başladık.

İyileşme sırası gezegenimizde…

Proje kapsamında ilk olarak geçtiğimiz yıl 40’ıncı yılımız vesilesiyle zarar gören ormanlarımızın ağaçlandırmasına katkı sağlamak istedik. Öncelikle Eskişehir Çukurören’de 10 bin fidan dikerek bir Gentek ormanı oluşturduk.

Küresel iklim krizinin, yaşadığımız gezegeni “hasta ettiğine” vurgu yaptığımız projemizin ikinci aşamasında ise gezegenimizi iyileştirmek için birlikte bir yolculuğa çıkıyor, ağaçlandırılması gereken alanlara ecoDrone’larla tohum topları bırakıyoruz. Hedefimiz 25 bin tohum topu!

İlk tohum toplarını Cumhuriyet’in 100’üncü yılı ve 40’ıncı yılımızı kutlarken çalışanlarımızın katkılarıyla, ailelerimiz ve iş ortaklarımız adına, Muğla’da doğa ile buluşturduk. Ardından değerli sağlık profesyonellerimize 2024 yılı kutlaması için iyi dileklerimizle tohum topları hediye edip, onlar adına doğanın iyileşmesine katkıda bulunduk.

Toprakla buluşturduğumuz her bir tohum topunu kırsal bölgelerde yaşayan ve iklim krizinin etkileri ile sosyal ve ekonomik zorluklar yaşayan kadınlar hazırlıyor; bu sayede sürdürülebilir bir gelir kaynağı elde ediyorlar.

Gezegenimizin yardımımıza ihtiyacı var…

Şimdi sıra sizde!

Ecording iş birliğiyle yürüttüğümüz projeye katılmak için aşağıda yer alan kampanya linki aracılığıyla başvuru yapabilir, link üzerinden yönlendirmelerle dilediğiniz tohum türünü seçerek tohum toplarının doğa ile buluşmasına destek verebilirsiniz. Ayrıca, bu tohumların doğadaki yolculuklarını online olarak takip edebilirsiniz. 

Gezegenimizi iyileştirmek için tıklayınız.