IMAGE1 S™ kamera platformu KARL STORZ un FULLHD serisinin kalbinde yer alır ve istenildiğinde 4K ya kolayca yükseltilebilir. Tüm cerrahi girişimler için modüler yapısıyla farklı teknolojilerin (NIR/ICG, 3D, rijit veya fleksible endoskoplar..) kullanılmasını sağlar. En temel donanımı ile bile mükemmel FULL HD görüntü kalitesini en uygun fiyat/performans dengesiyle sunarken S-Teknolojileri olarak adlandırdığımız;

  • CLARA: Homojen aydınlatma
  • CHROMA: Kontrast Geliştirme
  • SPECTRA: Renk kaydırma ve değiştirme

Teknolojilerden faydalanarak doku tanımlamayı sağlar.

Cerrah konforunun ön planda tutulduğu platformda; veri, 6 kat daha fazla çözünürlük ile dijitalize edilerek daha fazla detay ve odak derinliği sunulmaktadır.

16:9 görüntü formatı kullanılarak daha geniş görüntü alanına sahip platform, parlak ve yüksek çözünürlük ile kusursuz teşhis imkanı sağlamaktadır. Analog sinyalden dijital sinyale dönüştürülmeden direk dijital sinyal işleme özelliği ile görüntü kaybı ortadan kaldırılmıştır. 1080p Full HD progresif tarama sistemi sayesinde sabit, titremeyen ve parazitsiz görüntü olanağı sunulmuştur. Geliştirilmiş görüntü kalitesi sayesinde göz yorulması olmadan monitör karşısında cerrah, uzun süren operasyonlarda dahi göz yorgunluğu hissetmemektedir.

Full HD Kamera Kafaları

KARL STORZ Full HD görüntüleme sistemleri her ihtiyaca yönelik kamera kafası seçenekleri sunmaktadır. Entegre perfokal zoom lens sayesinde, zoom yapılsa bile görüntü kalitesi bozulmamaktadır. Standart kamera kafaları, otoklavlanabilir kamera kafaları, pendulum kamera kafaları, mikroskop için kamera kafaları, ICG ( indocyanine green) kamera kafaları bunlardan bazılarıdır.

KARL STORZ Full HD görüntüleme sistemleri, 16:9 görüntü formatı, CCD veya CMOS sensörü ve 1920 x 1080 piksel çözünürlüğü ile hiçbir dönüştürücü kullanmadan (native) doğal ve yüksek çözünürlüklü görüntü elde etmektedir. Uygulanan progresif görüntü tarama özelliği ile de endoskopik görüntünün doğal ve sürekli olması sağlanmaktadır.

Doktorlara ideal görüntü sağlamak amacıyla yüksek görüntü kalitesi ve en uygun sinyal – gürültü oranı elde edilebilmesine büyük önem verilmiştir. Yüksek ışık hassasiyetlerinde bile düşük sinyal – gürültü oranı sunulması sonucu doktorlara parlak, duru ve çok keskin görüntü kalitesi sunulmaktadır. Kolay kullanım ve mükemmel görüntü kalitesinin eşsiz birleşimi yüksek hasta güvenliği ve zaman verimliliği sağlamaktadır.

Full HD Monitörler

Karl Storz Full HD monitörleri, yüksek teknolojik özelliklerinin yanısıra alüminyum dış kaplaması ve bunun üstünde nanokaplama ile tamamen dış etkenlere karşı korumalıdır ve dezenfektan ile silmeye uygundur. Kullanılan LED teknolojisi ile güç tüketimi azalmış ve kullanım ömrü artmıştır.

Karl Storz, her ihtiyacı karşılamak adına 19”, 26”, 27” Full HD Monitör boyutlarına sahiptir.

Sunulan tüm bu teknolojilerin yanı sıra, Karl Storz dokunmatik ekranlı monitörlere de sahiptir. Dokunmatik ekran monitörler sayesinde Karl Storz arşivleme sistemi kontrolü kolaylıkla sağlanabilmektedir. Arşivleme sisteminin Türkçe dil desteği ile birlikte dokunmatik ekrandan veri yönetimi çok daha kolaylaştırılmış olup, her kullanıma uygun hale getirilmiştir.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Ek olarak dokunmatik ekran monitörler sayesinde entegre ameliyathane sistemlerinin de kontrolü kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Detaylı bilgi için lütfen tıkayınız.