Konvansiyonel Ofis Histeroskopi setlerini; çalışma kanalı olmayan teşhis amaçlı kullanıma uygun olanlar ve çalışma kanalı olan operasyonel ofis histeroskoplar olarak ayırabiliriz.

Konvansiyonel histeroskoplar; iç kılıf, sürekli akış sağlayan inceleme ya da operasyon kılıfı ve endoskoptan oluşmaktadır.

Operasyonel histeroskopların çalışma kanalından monopolar ya da bipolar enerjiye ile çalışan elektrotlar, kavrama ve biyopsi forsepsleri gibi enstrümanlar gönderilerek işlem yapılabilmektedir.

Karl Storz; HOPKINS® II rod lens teknolojisi ile farklı dış çaplarda ve uzunluklarda ofis histeroskopi alternatifleri sunmaktadır.

2 mm’lik endoskop ile kullanılan setler:

  • Dış çapları 3.6 mm ile 4.2 mm arasında değişen, çalışma kanallı ve çalışma kanalsız setler

2.9 mm’lik endoskop ile kullanılan setler:

  • Dış çapları 4.5 mm ile 5 mm arasında değişen, çalışma kanallı ve çalışma kanalsız setler

Tüm bu setler ile birlikte kullanılabilen farklı operatif enstürman seçenekleri de mevcut bulunmaktadır.

BETTOCCHI® 4 mm ve 5 mm Histeroskoplar

B.I.O.H® Kompakt Histeroskop

2 mm genişliğine sahip HOPKINS® II rod lens teknolojisi ile üretilen endoskop, kabza ve iç kılıf içerisine entegre edilerek kompakt bir yapı ile tek el kullanıma imkan sunmaktadır.

Dış kılıf kolayca CLICK mekanizması ile takılabilmekte ve toplam dış çap 4 mm olmaktadır. Böylece sedasyon ya da anestezi gerektirmeksizin kullanılabilmektedir.

5 Fr.’lik çalışma kanalı ile operasyonel işlem yapılmasına imkan vermektedir. Monopolar ya da bipolar enerjiye ile çalışan elektrotlar ile kullanılabilmektedir.

Elinizin altındaki butonlar ile aspirasyon ve irigasyonu kendiniz yönetebilmektesiniz.

Fiberoptik ışık kablosu ve aspirasyon-irigasyon tüp setleri elinizin altında değil kabza kısmının alt tarafından takılmaktadır. İşlem sırasında konforunuzu arttırmaktadır.