Tahmin etmeyi bırakın, Bilin

Moleküler Görüntülemede amaç, ışığın belli spektrumlarını kullanarak ameliyat sahasından elde edilen görüntü aracılığıyla operasyon sırasında ileri seviye doku tanısına ulaşmaktır. Bunun için ICG gibi bir ajandan veya vücudun kendi flüoresansından faydalanılır. KARL STORZ, IMAGE1 S™ görüntüleme platformuna uygun kamera kafaları, teleskop ve ışık kaynağı ekleyerek OPAL1 teknolojisini yaratmış ve moleküler görüntülemede öncü konumuna gelmiştir.

OPAL1 teknolojisi ile vasküler sistemin, safra yolunun ve lenfatik sistemin mükemmel ve detaylı görüntüsü ameliyat sırasında cerraha sunulur. Lazer ve lazerle ilgili güvenlik ölçülerine gerek kalmadan Xenon-tabanlı teknolojisi ile Genel cerrahi, Göğüs cerrahisi, Rekonstrüktif Cerrahi, Jinekoloji, Üroloji, KBB, Beyin Cerrahisi gibi birçok branşta güvenle kullanılabilir.

IMAGE1 S™ platformu ile beraber NIR/ICG özellikli kamera sistemi de S-Teknolojileri olarak adlandırdığımız;

  • CLARA: Homojen aydınlatma
  • CHROMA: Kontrast Geliştirme
  • SPECTRA: Renk kaydırma ve değiştirme

Teknolojilerden faydalanarak  doku tanımlamayı sağlar.

NIR/ICG Kamera Kafaları

KARL STORZ Full HD ICG Kamera Kafaları, entegre perfokal zoom lens sayesinde, zoom yapılsa bile görüntü kalitesi bozulmamaktadır. Full HD kamera kafalarına ek olarak özel yakın kızıl ötesi filtre ile ICG modu kullanılabilmektedir.

KARL STORZ Full HD ICG Kamera Kafası, 16:9 görüntü formatı, 3-Çip CCD sensör ve 1920 x 1080 piksel çözünürlüğü ile hiçbir dönüştürücü kullanmadan doğal, yüksek çözünürlüklü görüntü elde etmektedir. Uygulanan prograsif görüntü tarama özelliği ile de endoskopik görüntünün doğal ve sürekli olması sağlanmaktadır.

Yakın kızılötesi ışık (NIR) teknolojisi ile beyaz ışık altında görülemeyeni görmeye olanak sağlayan, özel yakın kızılötesi ışık filtresine sahip kamera kafası ile,

  • Perfüzyon Kontrolü
  • Lenf Nodu Diseksiyonu
  • Hepatobiliyer Cerrahiler de operasyonun daha güvenli gerçekleşmesine olanak sağlar.

Beyaz ışık ve NIR modu arasında ışık kaynağına bağlı ayak pedalı veya ünitenin üzerinden hızlı ve kolay geçiş imkanı sunulmaktadır. Böylelikle cerrahi alanda ışık modları arasında geçiş hem steril olarak hem de non-steril alanda gerçekleştirilebilmektedir.

IMAGE1 S™ teknolojisi ve NIR modlu Full-HD kamera kafası ile kusursuz FULL HD görüntü, ideal aydınlatma ve keskin detaylar hem beyaz ışık altında hem de yakın kızılötesi ışık altında sunulmaktadır.

Doktorlara ideal görüntü sağlamak amacıyla yüksek görüntü kalitesi ve en uygun sinyal – gürültü oranı elde edilebilmesine büyük önem verilmiştir. Yüksek ışık hassasiyetlerinde bile düşük sinyal – gürültü oranı sunulması sonucu doktorlara parlak, duru ve çok keskin görüntü kalitesi sunulmaktadır. Kolay kullanım ve mükemmel görüntü kalitesinin eşsiz birleşimi yüksek hasta güvenliği ve zaman verimliliği sağlamaktadır.

Full HD Monitörler

Karl Storz Full HD monitörleri, yüksek teknolojik özelliklerinin yanısıra alüminyum dış kaplaması ve bunun üstünde nanokaplama ile tamamen dış etkenlere karşı korumalıdır ve dezenfektan ile silmeye uygundur. Kullanılan LED teknolojisi ile güç tüketimi azalmış ve kullanım ömrü artmıştır.

Karl Storz, her ihtiyacı karşılamak adına 19”, 26”, 27” Full HD Monitör boyutlarına sahiptir.

Sunulan tüm bu teknolojilerin yanı sıra, Karl Storz dokunmatik ekranlı monitörlere de sahiptir. Dokunmatik ekran monitörler sayesinde Karl Storz arşivleme sistemi kontrolü kolaylıkla sağlanabilmektedir. Arşivleme sisteminin Türkçe dil desteği ile birlikte dokunmatik ekrandan veri yönetimi çok daha kolaylaştırılmış olup, her kullanıma uygun hale getirilmiştir.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Ek olarak dokunmatik ekran monitörler sayesinde entegre ameliyathane sistemlerinin de kontrolü kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Detaylı bilgi için lütfen tıkayınız.