MODULITH® SLK >>inline<< akıllı çözüm; Hasta Masası üzerinde, ESWL ve endoüroloji girişimleri için Kompakt, Mobil Litotriptor

Yeni MODULITH® SLK, ürüner sistemin bütün lokasyonlarındaki taşlar için şok dalga litrotripsisini (SWL) daha kolay ve etkin hale getirmektedir. Taşın konumuna göre otomatik olarak masanın üstüne veya altına hareket ettirilebilen akıllı tedavi başlığı ile, tedavi esnekliği açısından önemli bir avantaj sunmaktadır. Bu sayede hastaya ekstra pozisyon verme zorunluluğuna gerek duyulmaz. Hasta masası ve terapi başlığının kombine olduğu MODULITH SLK »inline« sistemine uygulama sırasında bağımsız ultrasonografi ve C kollu X-ray cihazları inline olarak ideal odaklama yapmak üzere entegre edilebilir.

In-line Lokalizasyonu ve Tedavinin Esnekliği

STORZ MEDICAL’in patentli üstün teknoloji terapi kaynağındaki silindirik bobin tasarımında şok dalgası üretimi ve in-line lokalizasyon bir aradadır. Başlığın monte edildiği C-kolu hareket esnekliği ve merkezi açıklığı sayesinde dikey AP projeksiyonunda floroskopik lokalizasyon, hem masa üstü hem de masa altı pozisyon için net yönlendirme sağlar. Kendini kanıtlamış bu çözüm, taşın yerinin saptanmasını (lokalizasyon) kolaylaştırır.

Eşsiz tasarımıyla, STORZ MEDICAL silindirik bobini şok dalgasıyla birlikte etkili bir in-line lokalizasyon sağlar. Dikey AP projeksiyonunda terapi kafasının merkezi açıklığı boyunca floroskopik lokalizasyon hem masanın üstü hem de masanın altında pozisyon için net bir yönlendirme sağlar. Bu kanıtlanmış çözüm, taşın odak noktasına konumlanmasını kolaylaştırır. Böylece;

 • Her zaman in-line
 • Terapi kafası masa üzerinde ve masa altında pozisyonlanabilir
 • Taş pozisyonuna uyarlanmış SWL sağlamaktadır.

Sol: Terapi kafası masa altında

Sağ: Terapi kafası masa üzerinde

Kontrol Konsepti

Yeni dokunmatik ekranlı işletim paneli operatörün isteğine uygun olarak, C-Kollu kontrollerine yakın ayarlanabilir bir desteğe veya hasta masasının rayına yerleştirilebilir. Entegre konsepti; pozisyonlama , şok dalgası salımı ve güvenlik gibi bütün önemli kontrollerinin kompakt konsol üzerinden yapılmasını sağlar.

Yeni MODULITH® SLK’nın kullanımı basit ama hedefleme ve sonuçta hassastır. Öğrenme eğrisi ve adaptasyonu çok kısa sürede gerçekleştirilir. Bütün önemli fonksiyonların kontrolü semboller ve planlamalar ile parmağınızın ucundadır

Ekran üstündeki yana kaydırmalı menü, mevcut uygulama sürecindeki gerekli kontrolleri düzenli olarak açık tutmak suretiyle kullanıcı ara yüzünde görülmesini sağlar.

Masa hareketi gibi rutin süreçler otomatik sekanslarla kolaylaştırılır. Operatör böylece tedaviye tam olarak konsantre olabilir. MODULITH® SLK;

 • Kullanımı kolaydır.
 • Tüm içe aktarma işlevlerine doğrudan erişilebilir.
 • Otomatik sekansları günlük rutine yardımcı olmaktadır.

Başarılı endoüroloji

Yeni MODULITH® SLK, tüm taş tedavileri için çok fonksiyonlu çözüm olacak şekilde tasarlanmıştır. Trendelenburg hareketi ve çıkarılabilir bir insert plakası, MODULITH® SLK’nin entegre masasını endoürolojik işlemler için mükemmel bir şekilde hazırlar.

Terapi kafası kenara alınarak hastaya her yönden iyi erişim sağlanabilir. Stirrups, çok işlevli ayak kumandası ve drenaj torbaları gibi geniş bir aksesuar yelpazesi, çalışma alanının hastane taleplerine göre özelleştirilmesini sağlar.

 • Etkin Trendelenburg hareketi
 • Geniş aksesuar yelpazesine sahiptir.
 • SWL ve Endoüroloji çözümüdür.

Akıllı çözümler

Litotriptör ve X-ray uzaktan kumandası sayesinde Kurşun-Cam panel arkasından kontrol ile radyasyondan korunma imkanı verir. Cihazın odaya girip çıkmasını kolaylaştırmak için masası katlanarak kolay bir nakliye sağlanabilir. Cihazı operasyonlar için güvenli bir şekilde sabitleyen entegre fren ve devrilmesini engelleyen anti-tip çubuğu sayesinde güvenli ve basit kullanım sağlanır. Entegre odak göstergesi daima hazırdır ve kurulum sırasında saniyeler içinde sistemin yeniden hizalanmasını sağlar.

Litotriptör ve X-ray uzaktan kumandası sayesinde Kurşun-Cam panel arkasından kontrol ile radyasyondan korunma imkanı verir. Uzaktan kumanda seçeneği tüm hareketlerin, tedavi parametrelerinin ve röntgen fonksiyonlarının yüzde yüz kontrol ve gözetimini sağlar. Parmak ucu kontrolleri, litotripsi odasından uzaktaki odadaki aynı kullanıcı dostu işletim panellerine geçirilebilir.

 • Kolayca taşınabilir
 • Entegre odak göstergesi vardır
 • Uzaktan kumandaya sahiptir