Böbrek taşı tedavisinde 1980’li yıllarda noninvaziv şok dalga litotripsi ile bir devrim gerçekleşti ve taş tedavisi protokollerinde ciddi değişimler oldu. Günümüzde hastanın durumuna göre özel odak noktası belirlemede geliştirilen üstün teknoloji ile taşı parçalamak mümkün hale gelmiştir.

Dışarıdan direkt hedefe odaklanmış şok dalgasıyla, yüksek teknoloji patenti STORZ MEDICAL’e ait olan cihazlar sayesinde; hasta için konforlu ve üst düzeyde ESWL ile tedavi olanağı sağlar.

STORZ MEDICAL,  MODULITH® SLX-F2 »connect« ürününün geliştirmesiyle birlikte, böbrek taşı tedavisi için gerekli noninvaziv yöntemi sağlayacak kusursuz bir cihazı piyasaya sürmüştür.

Üroloji alanında yenilikçi ürünler geliştirmek, STORZ MEDICAL bünyesinde bir gelenek haline gelmiştir. Bu alandaki kilometre taşlarından biri, in-line lokalizasyon özelliği ve pazar lideri verimliliği sayesinde şok dalgası ile üriner sistem taş litotripsisini ciddi ölçüde iyileştiren silindirik kaynaktır. STORZ MEDICAL üretimi tüm litotripsi cihazlarının özünde bu öncü patentli teknoloji yer almaktadır.

STORZ MEDICAL’in üroloji için geliştirdiği şok dalgasıyla tedavi yöntemleri Sadece Litotripsi olmayıp, Erektil Disfonksiyon, CPPS ve Peyronie hastalığı gibi farklı endikasyonlar için de ESWT cihazları yine büyük ayrıcalık olarak sunulmuştur.