Merhaba

Unutmayalım ki,

Bir çocuk korku içinde yaşarsa korkmayı öğrenir.

Bir çocuk kıskançlık içinde yaşarsa nefret etmeyi öğrenir.

Bir çocuk ona cesaret veren bir çevrede yaşarsa kendine güvenmeyi öğrenir.

Bir çocuk onu öven bir çevrede yaşarsa oda takdir etmeyi öğrenir.

Bir çocuk sevilirse sevmeyi öğrenir.

Çocuklar anne babalarının aynasıdır onların izlerini takip eder.

Unutmayalım ki “iyi anne baba olmak için önce iyi insan olmak gerekir.”

-Ama Benim Çocuğum Bir Başka, Erşat Yıldızhan

Hayatın en önemli olaylarından biri anne-baba olmak. Bir bebeğin doğumuna, nefes alışına, ilk adımlarına kısacası büyümesine tanıklık etmek, sorumluluk almak, özveride bulunmak… Bir çocuğa sevmeyi, sevilmeyi, güvenmeyi, takdir etmeyi, çalışmayı hepsinin toplamı “iyi bir insan olmayı” öğretmek… Bunun için de önce “iyi insan” olmak…

Mayıs annelerin, Haziran babaların ayı… Onların yüzlerini güldürmek, içlerini ısıtabilmek, “iyi ki…” diyebilmek için kutlama yaptığımız, bu dünyadan ayrılan kıymetli anne-babalarımızı da bir kez daha minnet ve hasretle andığımız iki özel günü vesile bildik ve anne- baba olmanın inceliklerini konuştuk. Bu sayı hazırlanırken İnsan Kaynakları birimimizin en büyük yardımcısı siz değerli çalışanlarımızın çocukları oldu. Onlara anne-babalarını sorduk; gelen cevaplarla hem gülümsedik hem de gurur duyduk. Sevgili çocuklar, gençler; emekleriniz için hepinize tek tek teşekkür ediyor; yanaklarınızdan öpüyorum.

Yaptıkları ile hayata değer katan emektar anne-babalarımızın ve yaşayan tüm canlılara annelik-babalık yapan değerli çalışma arkadaşlarımın bu özel günlerini kutluyorum.

İyilik ve sağlıkla kalın!
Z. Lale Özpekel Beşevli
Gentek Medikal Genel Müdürü

Okumak için tıklayın