“Yok öyle umutları yitirip karanlıkta savrulmak. Unutma; aynı gökyüzü altında, bir direniştir yaşamak.” Nazım Hikmet

Paydos’un ikinci sayısı, tüm dünyayı etkisi alan COVID-19 salgınına denk geldi. Hastalık, dünyanın dört bir yanında hızla yayılmaya devam ediyor. Küresel salgının yaratacağı zararların farkındayız; bu süreçte sağlık kurumlarının aldığı önlemleri ve salgının tedavisi boyunca uyguladıkları kısıtlama çabalarını sonuna kadar destekliyoruz. Siz değerli çalışanlarımızı korumak ve sağlık profesyonellerinin ihtiyacı olan hizmeti güvenli bir şekilde sağlamaya devam edebilmek için gerekli önlemlerimizi aldık. Gerekmedikçe dışarıya çıkmıyor, işlerimizi evlerimizden yürütüyoruz.

Hepimiz evlerimizde çevrimiçi olduk…

Telefonda yapılan toplantılar, uzaktan eğitimler, hazırlanması gereken raporlar, çocuklarla beraber geçirilecek zamanlar için yaratıcı oyunlar, yemek pişirme, ortalık toplama derken Paydos’un ikinci sayısı ile ev mesaimize küçük bir mola veriyoruz.

 

Koridorlarda yürümeye ara vermiş olsak da sağlık profesyonelleri için çalışmayı bırakmadık. Bu zorlu dönemi en kısa sürede birlikte aşarak, yeniden bir araya gelmeyi dört gözle bekliyoruz!

Sağlıklı kalın…

Z. Lale Özpekel Beşevli

Gentek Medikal Genel Müdürü