Ülkemizde ilk olarak sağlık sektöründe hayata geçirilen PPP Modeli, gerek kapsam gerekse sürekliliği ile büyük önem arz ediyor. GENTEK Medikal, PPP projelerinin de en güçlü medikal çözüm ortaklarından biri…

Her türlü kamusal mal ve hizmetin, özel sektörde faaliyet gösteren kurumlardan temin edilmesini kapsayan ve özellikle son yıllarda tüm dünyada geniş bir uygulama alanı bulan Kamu Özel İşbirliği (Public Private Partnership- PPP) Modeli ülkemizde de hızla yaygınlaşıyor.

Enerjiden otoyola, hastaneden alt yapıya birçok alanda uygulanmakta olan PPP modelinin dünyada çıkış noktası İngiltere olmuş, bu model daha sonra başta ABD olmak üzere gelişmiş ve gelişmekte olan tüm ülkelerde önemli bir “proje finansman yöntemi” olarak yaygınlaşmıştır.

Ülkemizde ilk olarak sağlık sektöründe hayata geçirilen PPP Modeli, gerek kapsam gerekse sürekliliği ile büyük önem arz ediyor. Hastane tesislerinin inşası, işletmesi ve yönetilmesi başlıkları altında değerlendirilen PPP modelinde, kira süresi boyunca özel sektör, kamunun arzu etmesi durumunda hizmet sağlayıcı olarak da çözüm ortağı olabiliyor.

Sağlık Bakanlığı’nın PPP modeli ile hedeflediği 40 bin nitelikli yatak kapasiteli 34 hastaneden Yozgat, Mersin, Isparta, Adana ve Kayseri Şehir Hastaneleri açıldı. Bu yıl içerisinde de Eskişehir, Elazığ, Ankara’da açılışı yapılacak şehir hastaneleri için çalışmalar devam ediyor. Tüm bu projelerin gerçekleşmesinde sağlık sektörünün aktörleri olan medikal firmalar önemli birer çözüm ortağı olarak karşımıza çıkıyor.

GENTEK Medikal, PPP projelerinin de en güçlü medikal çözüm ortaklarından biri…

Sahip olduğu ürün grupları ve bünyesine kattığı tamamlayıcı yeni ürünler ile başta ameliyathaneler olmak üzere hastanelerin her alanda ortaya çıkabilecek ihtiyaçlarına kaliteli, yüksek verimlilikte ve uzun süreli çözümler sunan GENTEK Medikal, PPP projelerinin de en güçlü medikal çözüm ortaklarından biri…

Haberi Medikalnews’te oku….