“Erken tanı ve tedavi ile hayat kurtaran sağlık profesyonellerinin yanındayız. “

Dünya Kanser Günü, ilk kez 2005 yılında Uluslararası Kanser Kontrol Örgütü (UICC) tarafından düzenlenen etkinliklerle anılmaya başlandı. Bu tarihten sonra her yıl 4 Şubat, tüm dünyada Dünya Kanser Günü olarak anıldı.

UICC, 2019-2021 yılları için kampanya teması olarak “Kararlıyım ve Yapacağım” sloganını belirledi. Bu tema, kişisel sorumluluklar için güçlü bir çağrıdır ve kanserin artan etkisini azaltmak için yapılan eylemlerin gücünü temsil etmektedir.

Kampanyayı destekleyen kurum ve kişiler, kanser konusunda eğitim, farkındalık yaratma, bilgi paylaşımı ve kendi sağlıklarına dikkat etme gibi konularda “Kararlıyım ve Yapacağım” diyerek bir söz vermektedir.

Dünyada her yıl 9.6 milyon insan kanser nedeniyle hayatını kaybediyor ve 2030 yılına kadar bu sayının iki katına çıkacağı tahmin ediliyor. Bu sayının düşmesi için herkese önemli görevler düşüyor.

Gentek Medikal olarak kanserde erken tanı ve tedavinin hayat kurtardığına inanıyor her yıl 4 Şubat’ta, dijital medya hesaplarımızdan bu kampanyaya destek olmak amacıyla logogumuzu kampanya renkleri olan turuncu ve mavi renk yapıyoruz.

Erken tanı ve tedavi ile hayat kurtaran sağlık profesyonellerinin yanındayız.

 Kararlıyız ve yapacağız.

 

(Kaynak: http://dunyakansergunu.org/)