Karl Storz, sunmuş olduğu üstün görüntüleme çözünürlüklerinin yanı sıra, standart görüntü kalitesi sunan görüntüleme sistemleri ile de her bütçe ve her kullanım alanı için uygun çözümler sunmaktadır.

Kamera sistemleri analog ve dijital olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu ayrım teleskopla alınan görüntünün, kamera kafasında mı yoksa görüntüleme platformunda mı işlendiğine (dijitalize) göre yapılır yani görüntüleme platformu üzerinde SDI, DVI veya HDMI gibi dijital sinyal çıkışları olmasının kamera sisteminin dijital olması ile bir ilgisi yoktur.

Karl Storz kamera sistemleri, ister analog ister dijital olsun, ilk günden beri doktorların ihtiyaçlarına göre ameliyathane veya polikliniklerde elde edilebilecek en kaliteli görüntüyü sunmayı hedefler ve bu alandaki çalışmaları da kullanıcılar tarafından her zaman beğeni kazanmıştır.

Karl Storz, kullanılan yüksek kaliteli bileşenler sayesinde görüntü SD olsa dahi, en doğal ve net çözümü kullanıcılara sunmayı hedeflemektedir.

Standart çözünürlük olarak Karl Storz, taşınabilir sistem çözümü de sunmaktadır.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

KARL STORZ SD kamera kafaları, temel seviye görüntülemenin yeterli olacağı alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Standart görüntü kalitesindeki kamera kafasından çok net görüntü kalitesi elde edilirken, uygulanan görüntü tarama özelliği ile de endoskopik görüntünün doğallığını kaybetmeden cerrahın konforlu operasyon yapmasına olanak sağlanmaktadır. Işık hassasiyeti sayesinde her zaman doğru ışık altında ve doğal renklere en uygun şekilde görüntülenmesine olanak sağlanmıştır. Kolay kullanımı ve KARL STORZ görüntü kalitesi ile yüksek cerrah konforunun yanı sıra hasta güvenliği ve zaman verimliliği açısından büyük avantaj sağlamaktadır.

SD Monitörler

Monitörler de görüntüleme sisteminin tüm parçaları gibi önemlidir. Sistemin ana elemanı olan kamera sistemi ile mutlaka uyumlu giriş ve çıkışlara sahip olmalıdır.

Kullanılacak monitörlerin mutlaka medikal amaçlı olarak üretilmiş olması gereklidir. Bu monitörlerin renk ısı ayarları gibi bazı özellikleri, teknoloji marketlerinde satılanlardan çok farklıdır. Ayrıca ameliyathanede kullanılması için gereken elektrik kaçak koruması, kardiyak kullanıma uygun olması gibi önemli gereklilikleri sağlarlar.

Karl Storz ürün yelpazesinde 15″ – 27″ arası farklı özelliklerde monitörler bulunmaktadır.