ESWELL minderler ve ameliyathanelerde kullanılan hasta pozisyonlama pedleri, İskandinavya ve diğer ülkelerdeki sağlık hizmetleri sektörünün önde gelen uzmanları ile birlikte geliştirilmektedir.

ESWELL ürünler cerrahi işlem sırasında hastanın sağlıklı pozisyonlandırılmasını sağlamak için tasarlanmıştır ve aynı zamanda bası yaralarının oluşması riskini de azaltır.

ESWELL ürünler cerrahi işlem sırasında, pozisyonlamadan kaynaklı oluşan bası yüzeyini homojen olarak arttırarak, kan dolaşımının düzenli olmasını sağlamaktadır. En zor pozisyonlarda bile hastanın rahat konumlandırılmasını sağlar.

İlk ESWELL ürünün tanıtımı 2006 yılında yapıldı ve bugün dünyanın yaklaşık 50 ülkesinde, birçok hastanede kullanılmaktadır. ESWELL, Danimarka ve Polonya’daki üretim tesislerinde en yeni teknikleri ve üretim yöntemlerini kullanmaktadır. Her gün, Avrupa’nın en büyük köpük üretim tesislerinden birinde, 1500 m³ köpük üretilmektedir. Fabrikanın 400’den fazla çalışanı ve 40 yılı aşan bir üretim tecrübesine sahip geçmişi vardır.

Tüm ürünler, ürünün tüm özelliklerinin standartlara uygunluğunun kontrol edildiği kalite kontrolüne tabidir ve ayrıca fabrika ISO:9001:2008 kalite sertifikasına sahiptir.